Grzebień laserowy - Vivicomb, to najszybszy sposób na porost włosów. Znajdź najlepszy szampon przeciwłupieżowy na łupież pstry.

Friday, April 20, 2012

Domowe sposoby na zniszczone włosy


Najważniejsza zasada pielęgnacji zniszczonych włosów brzmi: nie przesadzać i nie szkodzić. Takie włosy są bardzo podatne na uszkodzenia i może im zaszkodzić praktycznie wszystko. Zniszczone włosy najczęściej są skutkiem naszej własnej niefrasobliwości w ich pielęgnacji (nadmiaru kosmetyków, zabiegów stylizacyjnych, koloryzacyjnych etc.), a czy sami możemy poradzić sobie z ich odbudową? Na pewno w jakimś stopniu możemy włosy zabezpieczyć, bo zniszczone włosy bardzo dobrze reagują na domowej roboty maseczki przygotowane z.... produktów spożywczych.

Z lodówki na włosy
Czy wiecie, że wiele produktów spożywczych bardzo dobrze wpływa na włosy? Jednym z takich specyfików jest majonez. Wystarczy nałożyć go na czuprynę, starając się zrobić to bardzo dokładnie, owinąć głowę folią i ręcznikiem (choć bez owijania też można się obejść) by po umyciu włosów, po godzinie czupryna odzyskała blask i elastyczność. Jeśli nie majonez to jajka z oliwą - również powinny pomóc. Jednym z najprostszych i najtańszych kosmetyków jest olejek rycynowy. Rycynę też warto wykorzystać w zabiegach rewitalizacji włosów.


Domowe odżywki do włosów
Domowe odżywki do włosów można przygotowywać z bardzo różnych produktów. Warto dodawać do nich olejki i oliwy (wspomnianą wyżej rycynę, oliwę z oliwek, olej lniany) oraz żółtka jajek, które są prawdziwymi witaminowymi bombami, a na dodatek zawierają bardzo ważne aminokwasy. Obok nich można też wykorzystać cytrynę wkraplając do maseczek kilka kropelek soku z tego owocu.
Wszystko to powinno pomóc w odbudowie nadwątlonej czupryny.

No comments:

Post a Comment