Grzebień laserowy - Vivicomb, to najszybszy sposób na porost włosów. Znajdź najlepszy szampon przeciwłupieżowy na łupież pstry.

Friday, April 20, 2012

Co zawierają szampony i odżywki do włosów?Składniki szamponów i odżywek do włosów determinują ich działanie. Wpływ na włosy wywiera wiele substancji a spośród związków zawartych w szamponach jedynie część z nich ma za zadanie mycie włosów i skóry głowy. Coraz częściej coraz więcej składników to dodatki kondycjonujące bądź też dodatki mające pomóc nam w uporaniu się z jakimiś konkretnymi problemami. Szampony do włosów i odżywki mogą zawierać podobne związki i choć ich przeznaczenie z założenia jest zupełnie inne część zawartych w nich składników oddziałuje na włosy bardzo podobnie.

Składniki szamponów i odżywek do włosów
Środki do pielęgnacji włosów bardzo często bazują na wyciągach z roślin. Do ziół, które wykorzystywane są najczęściej należą między innymi rumianek, pokrzywa czy rozmaryn. Stosunkowo często szampony wzbogacane są też o wyciągi z czarnej rzepy i roślin oleistych co ma chronić włosy przed przesuszeniem. Olejki roślinne mają silne działanie nawilżające i rewitalizujące. W odżywkach sprawdzają się jako środki uelastyczniające włosy, nabłyszczające i ułatwiające rozczesywanie. Niektóre z nich są naturalnymi filtrami ochronnymi warto stosować je latem dzięki czemu zabezpieczymy włosy przed promieniowaniem UV.
Środkiem o właściwościach ochronnych są również ceramidy. Kupując szampony i odżywki do włosów warto zwrócić też uwagę na kolagen i elastynę. Te specyfiki pielęgnacyjne, które je zawierają wzmocnią włosy, zapobiegną ich wysuszeniu a dodatkowo bardzo pozytywnie wpłyną na porost włosów.
Kolejnym wartym uwagi składnikiem jest pantenol działający przeciwzapalnie. Substancja ta wspomaga też regenerację włosów. Do tego oczywiście dochodzi cały arsenał witamin i minerałów choć większość z nich już jest zawarta w wyciągach z roślin na bazie których tworzone są odżywki i szampony.

No comments:

Post a Comment